Doktor Proctor a prdící prášek (2015) online a zdarma

Film Jo Nesbø: Doktor Proctor a prdící prášek online ke shlédnutí pro vás. Exkluzivně pro vás jsme na této webové stránce přichystali norský rodinný film od fenomenálního autora Jo Nesbø. Pokud znáte Nesba jenom jako slavného autora severských detektivek, tak vězte, že je rovněž autorem i několika krásných knížek pro děti. Jeden z jeho nejznámějších příběhů Doktor Proctor a prdící prášek bychom vám rádi nabídli na této webové stránce. S námi si ho tak přehrajete přes internet opravdu jednoduše a zdarma.

Kvalitních rodinných filmů moc není. Obzvlášť takových, u kterých by se bavila celá rodina. Jeden takový jde ale přeci jenom do našich kin. Je to: „Jo Nesbø: Doktor Proctor a prdící prášek”. Už jenom jméno slavného severského spisovatele v názvu dává tušit, že toto nebude jenom tak obyčejný film, ale snímek, který vznikl podle stejnojmenné knihy. Režie se ujal Arild Fröhlich podle scénáře Johana Bogaeuse. Jelikož se jedná o norský snímek, tak nečekejte žádná známá herecká jména. Tedy alespoň u nás samozřejmě.

Film Doktor Proctor a prdící prášek (2015) online pro vás.

Jinak se ale jedná o celkem velkolepý film. Na výpravě ani efektech se nešetřilo, což je rozhodně u podobných snímků plných fantazie nesmírně důležité. Každopádně nás díky tomu čeká opravdu velmi hezký zážitek.

A o čem je vlastně příběh? Hlavní hrdinové jsou celkem tři. My začneme od toho nejmenšího a to klučiny jménem Bulík. Je to nepřehlédnutelný a energický klučina. A to nejenom díky svým ohnivě zrzavým vlasům, ale hlavně díky své obrovské klukovské energii. Prostě musí stále někde lítat a něco nového objevovat a zažívat. Bulík se společně se svou rodinou přestěhoval na nové místo a to na okraj hlavního města Norska Osla.

Jo Nesbø umí psát nejenom detektivky.

Tady se rychle seznámí s místní dívkou Lízou. I ona má hodně podobnou povahu jako on sám, takže se není ani čemu divit, že se tak rychle spřátelí. Vzápětí tak mohou vyrazit za dobrodružstvím. A co je více lákavého pro malé děti, než trocha toho tajemna. Nedaleko navíc žije jeden velmi záhadný a zajímavý vědec. Jmenuje se Doktor Proktor. Je to vlastně takový úplně typický vynálezce, jak ho asi můžete se vším všudy očekávat. Zarostlý a zahleděný do svých experimentů.

Vynálezce doktor Proktor osobně.

Právě do jeho laboratoře se potají vkrade Bulík a Líza. Jsou tak svědky vzniku nového naprosto geniálního nápadu. Doktor Proktor totiž nedopatřením vymyslí prdící prášek. Bulík se dokonce stane asistentem doktora, aby mu pomohl tento vynález dokončit. On sám z něj ale není moc nadšený, protože si myslí, že pro něj nenajde žádný užitek.

Děti jsou však zcela jiného názoru. Podle nich je to samozřejmě ten nejlepší vynález, jaký byl kdy vymyšlen. Nutno dodat, že prdící prášek vyvolává sice velmi silné prdy, které jsou ale absolutně bez zápachu. Bulík s Lízou by tak prdy použili například k rychlému nafukování pneumatik u kola. Nebo také jako turbo vysoušeč vlasů. Kromě toho se to ale s prdícím práškem nesmí moc přehánět. Velmi snadno vás totiž může rovnou vystřelit do oblak. A to si jistě nikdo nepřeje. Řídit tu obrovskou energii vycházející z vašeho pozadí totiž není vůbec snadné.

Prdící prášek chtějí získat i zloději.

Doktor Proktor si tak konečně začne uvědomovat velký potenciál svého objevu. Ale nyní už bohužel není jediný. Na objevu se chce přiživit jistý pan Trán se svými synáčky Trulsem a Trymem. Společně jsou odhodláni nápad ukradnout a vydělat na něm obrovské peníze. Pan Trán s tím ostatně už má své zkušenosti a udělal to nejednou v minulosti. Stačí přeci jenom získat tajemný vzorec. Jeho přihlouplí, ale naprosto oddaní synové mu přitom rádi pomůžou. Bulík, Líza a doktor Proktor netuší, před jak zhoubným nebezpečím stojí. Naše velké dobrodružství tak může ve vší parádě začít.

Jenže nakonec samozřejmě nebudou úspěšní.

Takový je ve zkratce příběh filmu Jo Nesbø: Doktor Proctor a prdící prášek, který vám zde přinášíme online ke shlédnutí. S námi si ho můžete pustit opravdu nesmírně jednoduše a zdarma. Dali jsem si opravdu velmi záležet na tom, abychom pro vás tento skvělý rodinný příběh připravili ve výjimečné kvalitě. A samozřejmě tak, abyste si ho mohli přehrát opravdu jednoduše a zdarma.

Nám se Doktor Proctor a prdící prášek opravdu líbil. Je to poetický film, který je opravdu velmi hezky a jedinečně odvyprávěný. Trochu možná připomíná i severskou klasiku v podobě Pipi Dlouhé punčochy. Bude se líbit i vám? To vám nemůže slíbit. Tak si to pusťte sami.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.