Božská Florence (2016) online ke shlédnutí

Film Božská Florence online ke shlédnutí pro vás. Komediální koprodukční americko-britský film s Meryl Streep v hlavní roli je další letní filmovou novinkou přicházející do českých kin. Vy si jí ale můžete vychutnat s námi pohodlně a zdarma online. Film jsme pro vás přichystali ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce. Půjdete do toho s námi? Božská Florence je krásný hravý film, který vám v mnohém připomene třeba legendární Amélii z Montmartru. Určitě to bude stát za to.

Přímo zde na této webové stránce pro vás máme online ke shlédnutí film Božská Florance nebo také v anglickém originále „Florence Foster Jenkins”. Je to opravdu hezký film, který je možné zařadit hned do několika žánrů. Je to životopisný snímek podle skutečných událostí, ale také komedie i drama. Je to zkrátka film ze života a tak v sobě má od každého kousíček něčeho. Pevně věříme, že stejně jako my právě takové filmy máte také rádi a že se na něj rádi podíváte.

Film Božská Florence online ke shlédnutí.

Film šel do českých kin od 25. 8. 2016. S tím si ale vy nemusíte dělat příliš velkou hlavu. My jsme pro vás Božskou Florence nahráli v perfektní kvalitě a připravili ho online ke shlédnutí. Video s filmem máme v HD rozlišení, jenž se pyšní opravdu velmi detailním obrazem a křišťálově čistým zvukem. Po technické stránce je to opravdu maximum. Věříme, že i to vás bude motivovat si film pustit s námi, i když to hlavní je samozřejmě kvalita příběhu. O tom si ale také něco povíme. Stačí jenom číst dál.

Florence Foster Jenkins je nejhorší zpěvačkou všech dob.

Teď se ale společně podíváme také na team, který tento snímek natočil. Okolo filmu Božská Florence se shromáždila skupina tvůrců zaručujících dobrý filmový zážitek. Jedná se totiž o zkušené tvůrce a autory úspěšných filmů. Režie se ujal Stephen Fears, anglický režisér, který režíroval filmy Královna, Všechny moje lásky nebo Nebezpečné známosti. Autorem scénáře je Nicholas Martin, kameramanem pak Danny Cohen, z jehož tvorby zmiňme filmy Králova řeč nebo Johny English se vrací. Hudbu zkomponoval francouzský skladatel Alexandre Desplat (Grandhotel Budapešť, Bůh masakru, Harry Potter a Relikvie smrti).

Florence touží po tom se prosadit.

A co herecké obsazení? Do hlavních rolí obsadil Fears dvě herecká esa první úrovně. Jsou to Meryl Streep a Hugh Granta. Oba jistě není třeba příliš představovat, protože za sebou mají dlouhou řadu skvělých filmů. Oscarová Meryl Streep (Oscary získala za hlavní role ve filmech Železná lady, Sophiina volba a Kramerová vs. Kramer) je také držitelkou řady Zlatých glóbů (např. za film Ďábel nosí Pradu), na Berlinale si zase odnesla ocenění za film Hodiny. Hugh Grant se zapsal do povědomí coby filmový milovník a lamač ženských srdcí. Tak jej známe třeba z filmů o Bridget Jones, ale také z filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill, Láska nebeská, Hudbu složil, slova napsal, má za sebou ale také snímky v dramatech Atlas mraků nebo Hořký měsíc. Další informace hledejte jednoznačně na CSFD.cz.

Již jen ve stručnosti zmiňme další herce. Největší pozornost si jistě zaslouží Simon Helberg, který je velmi dobře znám především díky své roli Howarda Wolowitze v seriálu The Big Bang Theory, zahrál si také ve filmu Božský Evan nebo Maminčin mazánek. Dále se ve filmu objeví charismatický John Kavanagh, anglický herec David Haig, z ženských představitelek by měla být zmíněna Rebecca Ferguson nebo Nina Arianda.

Film Božská Florence má skvělé herecké obsazení.

Film je inspirován skutečným příběhem Florence Foster Jenkins, nejhorší zpěvačkou všech dob. Jejím životním příběhem se inspirovali také francouzští filmaři, a to ve snímku Marguerite. Florence Foster Jenkins se narodila roku 1868 v Pennsylvanii a měla sen: stát se uznávanou a obdivovanou operní zpěvačkou. A to i přesto, že neměla ani kapku hudebního nadání, hudební sluch a neuměla zpívat. Florence pocházela z rodiny bohatého obchodníka, a ačkoliv si mohla dovolit téměř vše, rodiče jí nechtěli hudební vzdělání financovat kvůli nerentabilitě – jasně viděli, že to nikam nevede. Florence utekla z domova, provdala se v naději, že manžel její talent odhalí. Nestalo se tak, proto následoval rozvod.

Kariéra se pro Florence otevřela až v době, kdy jí bylo čtyřicet. V té době totiž zemřel její otec a Florence tak mohla disponovat s rodinným jměním. Začala intenzivně, avšak bezúspěšně, studovat zpěv. Soustředila kolem sebe v klubu, který založila a financovala, ženy, které ji obdivovaly. Svůj první koncert měla v roce 1912 v hotelu Ritz Carlton, avšak ani po něm neměla pocit, že potlesk byl spíše zdvořilostní. Naopak ji to podpořilo v úsilí organizovat další koncerty, na které si sama pečlivě vybírala hosty. Ti se pak velmi dobře bavili jejím výkonem. Došlo i k vysněnému koncertu ve vyprodané Carnegie Hall. Florence bylo obdivuhodných 76 letech. Byla to ta nejlepší tečka jejího života. „Mohou o mně říkat, že jsem neuměla zpívat, ale nemohou říkat, že jsem nezpívala“. Stojí na jejím náhrobku.

Snímek má životopisné rysy.

Do role Florence byla obsazena Meryl Streep, jak už bylo uvedeno, v roli závratně bohaté ženy s jediným snem: zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji až doposud chránil pravdou o jejím talentu, bude čelit obtížné výzvě.

Snímek je skvělý. Na úrovni, zábavný, s úžasnými hereckými výkony. Jednoznačně příjemné překvapení letošní letní filmové sezóny. Opravdu jenom těžko se nám hledají slovo, protože jsou to takřka samé superlativy. A to myslíme úplně vážně, nicméně pojďme si to zkusit objektivně shrnout.

Podaří se nakonec Florence stát se slavnou.

Shrnutí filmu Božská Florence

Božská Florence je opravdu hezký film. Takový, který vás napne, ale zároveň se u něj i zasmějete. Tenhle film má zkrátka všechno a my jsme nadšeni, že můžeme být u toho. Režisér Stephen Frears natočil opravdu krásný příběh, který se nám líbí po všech stránkách. Určitě vám ho můžeme jenom doporučit. A nejenom to. Vy si ho dokonce můžete s námi stáhnout. Hezky pohodlně a na pouhých pár kliknutí myši. Božská Florence je inteligentní film, který je ale přitom dostatečně lidský, aby zaujal snad každého diváka. Snímek vám navíc přinášíme přímo zde ve výborné kvalitě a jeho přehrávání je opravdu velmi jednoduché. Tady už snad není moc co řešit. Prostě si to pusťte a my vám přejeme příjemnou a ničím nerušenou zábavu.

Tento článek byl zařazen do rubriky Film. Uložte si odkaz.