Pořad Prostřeno – online ke shlédnutí

Soutěž Prostřeno televize Prima je tady pro vás online ke shlédnutí. Pojďte si pustit nejnovější pokračování této oblíbené kuchařské reality show. U nás navíc naprosto pohodlně a zdarma. Čeká vás nová porce neotřelé zábavy, stejně jako nášup zajímavých domácích receptů. Vyberte si svého favorita a fanděte mu v klání o rovných 50.000 korun. Každý týden se o ně utká pět soutěžích z řad amatérských kuchařů. Ti ale musí zaujmou nejenom svým vařením, ale celkovou koncepcí večera.

Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás připravili online ke shlédnutí soutěžní pořad Prostřeno, který běží každý všední den na Prima Family. Už má poměrně dlouhou tradici. Plyne to jako voda. Věděli jste například, že první epizoda měla svojí premiéru v březnu 2010? Od té doby už se natočilo několik stovek dílů. Prostřeno přitom není žádný český vynález, ale kopie pořadu Come Dine With Me, který se vysílá na britské stanici Channel 4. Od té doby už ale právem zdomácněl i u nás. A ono se není čemu divit, protože se jedná o hodně unikátní a zábavná show. Zkrátka takový ideál určený k odpočinku po dlouhém všedním dni.

Pořad Prostřeno online ke shlédnutí.

Princip pořadu je vlastně úplně jednoduchý. Máme tady pět soutěžích a pět všedních dnů. V každém z nich nás tedy jeden pozve k sobě domů a připraví ostatním co nejlepší menu. To musí obsahovat předkrm, hlavní chod, dezert a překvapení týdne. Kdo chce, může přidat i další chody. Smyslem je ale nejenom co nejlépe uvařit, ale zajistit svým hostům příjemný večer. Součástí večera by tedy měl být i nějaký zábavný program.

Kromě toho nemůže chybět ani slavné šmejděníčko. Hosté tak dostanou prostor si prohlédnout domácnost a případně i zahradu svého hostitele. Důležitá je pak i atmosféra u stolu.

V Prostřenu se utká hned pět soutěžících.

Skloubit všechny tyto věci není opravdu vůbec nic jednoduchého. Nejeden sebevědomí soutěžící si na tom vylámal zuby. Na závěr večera se pak soutěžící navzájem hodnotí. Tedy bez hostitele, který může jenom odhadovat, kolik bodů si zasloužil. Jeho hosté mu pak dávají od 1 do 10 bodů. Kdo má v konečném součtu nejvíc bodů, tak si v pátek odnese rovných 50.000,- korun. Pokud by mělo více soutěžících stejné body, tak se výhra mezi ně dělí. Občas soutěžící dostávají i speciální ceny v podobě různého kuchyňského vybavení, ale to není zas až tak časté.

Někteří soutěžící se sami utaktizují.

Prostřeno putuje po celé republice a tak se postupně můžeme dočkat dílů ze všech krajů. Často je to i celkem divočina. Do soutěže se může přihlásit každý a jedinou podmínkou je, že je to amatérský kuchař. Jenže i mezi amatéry jsou v dnešní době obrovské rozdíly. Hlásí se tak velmi zkušení a pečlivý kuchaři, kteří pro to mají vyloženě talent. Ale také šmudlové, jejichž vrcholným uměním je řízek z bramborovou kaší.

Samozřejmě všichni se snaží uvařit to nejlepší co umí a je mnohdy velmi úsměvné, co všechno za to nejlepší dokážou považovat. Některé dámy se dokonce nebojí přijít s vlastními recepty, na které jsou velmi pyšné, přestože normálnímu člověkovi musí být jasné, že je to spíše domácí recept na přípravu projímadla, než kvalitní jídlo. Jak byste se ostatně tvářili na to, kdyby někdo usmažil kus kuřeta, pokydal ho směsí z majonézy a kečupu a dal to zapékat do trouby s eidamem. To prostě nechcete.

Velmi často je pozérství soutěžící až k smíchu. Neznají základní suroviny ani některé známé recepty. A tak se dočkáme, že Cheesecake čtou jako „chizekake” nebo „čízskýdost”. Nebo že vývar dělají z kvalitního libového masa. Ono vůbec posedlost vývary je v Prostřenu obdivuhodná. Vaří ho 90% lidí. Vždycky je první otázka na to, zda je domácí. To sice většinou je. Ale je také vidět, že v normálních životě ho většina kuchařů nedělá, takže když ho připravuje v televizi, tak ho patlá opravdu roztodivnými způsoby. Na druhou stranu právě i díky tomu se alespoň dobře pobavíme.

Součástí večera je i zábava dle hostitele.

Hodně zábavná věc je i taktika některých soutěžích. Jak se ukazuje, tak přehnané taktizování bývá většinou na škoda a lidé, kteří přišlo prostřeno vyhrát a pro peníze, většinou končí jako poslední. Velká část z nich je totiž tak hloupá, že volí naprosto bizardní strategie. Například takovou, kdy ostatním soutěžícím udělují schválně, co nejméně bodů. Úsměvné bývají také emocionální výlevy některých žen. Intrikáni se tím většinou na kameru netají a proto bývají rychle odhaleni i ostatními soutěžícími.

Na Prostřenu je velmi sympatické i obsazení moderátorské dvojice, kterou už dlouho tvoří manželský pár v podobě Václava Vydry a Jany Bouškové. Jsou to právě jejich komentáře, které dávají prostřenu tu správnou atmosféru a šmrnc.

Všichni musí být amatérští kuchaři.

Tak takový je soutěžní pořad Prostřeno!, který je nejenom o vaření. Pevně věříme, že zaujal i vás a že jste dostali neodolatelnou chuť si ho pustit. A proč ne s námi právě na této webové stránce. U nás naleznete jak poslední odvysílaný díl, tak i obsáhlý archiv starších epizod. Na rozdíl od oficiálního webu play.iprima.cz vás u nás nebudou rušit žádné otravné reklamy ani nic podobného. Zkrátka takový náš ideál. Prostřeno online ke shlédnutí pro vás. Oblíbená kuchařská show už na vás čeká online ke shlédnutí. S námi si jí můžete pustit opravdu jednoduše a zdarma. Věříme, že na vás čeká spoustu krásných chvil plných relaxace. A kdo ví, třeba vás přeci jenom bude nějaký ten recept i inspirovat.

Tento článek byl zařazen do rubriky Soutěž. Uložte si odkaz.